door: redactie, 15 maart 2025 20:00
De wereldbeker kür op muziek bij The Dutch Masters is overtuigend gewonnen door Charlotte Fry en Glamourdale. Marlies van Baalen was op plaats negen de beste Nederlander met Habibi DVB N.O.P.
De uitslag in de Brabanthallen was tekenend voor de staat waarin de Nederlandse dressuursport op dit moment even verkeert. Dinja van Liere kwam met Hermès N.O.P. niet aan de start en heeft daardoor ook niet meer de kans om zich te plaatsen voor de finale van de wereldbeker in Basel.


Van Liere: ,,Hermes was echt heel vervelend bij het opdraven tijdens de keuring. De dierenarts heeft hem daarna goed bekeken en vond hem wel fit om mee te doen. Helaas kwam mijn voorbereiding door het voorval zo in de knoop, dat ik toen heb besloten om niet te starten. De ring in rijden had op die manier geen zin. Dit seizoen heb ik Hermes maar een keer gestart in de wereldbeker. Om aan de finale mee te mogen doen, had ik hem twee keer moeten rijden, dat is nu dus niet gelukt.”
De overwinning ging met afstand naar Charlotte Fry en de hengst Glamourdale met een gemiddelde score van 89,705%. Haar landgenote Becky Moody eindigde met Jagerbomb als tweede. Derde werd verrassend de Belg Justin Verboomen met Zonik Plus.
Dubbelslag Minderhoud
Bij de drie ster dressuur in Den Bosch sloeg Hans Peter Minderhoud een dubbelslag. Met Glock’s Toto jr. won hij de gewone proef en de kür op muziek. Een swingend en meeslepend optreden zorgde niet alleen voor een blije ruiter, maar ook voor een enthousiast publiek.
Na het afgroeten van Minderhoud lieten de volle tribunes duidelijk horen dat zij hadden genoten van het optreden: ,,De reactie van het publiek was fantastisch, ik kon de support voelen,” zei Minderhoud lachend. ,,Het is heel leuke muziek om op te rijden, je merkt dat iedereen die zit te kijken er ook vrolijk van wordt.”
Klik hier voor de uitslag
Stegen.net deelt vanaf nu ook berichten via WhatsApp. Je bent dan nog sneller op de hoogte van updates.
Volg het kanaal paardennieuws op WhatsApp: klik hier
Volg ons via Telegram: https://t.me/paardennieuws